V lékařském kontextu jde o označení pro chorobně zvýšenou chuť k jídlu a přetrvávající pocit hladu, kdy potřeba jíst neodpovídá skutečné energetické potřebě. Původ termínu se odvozuje z řec. polys (mnohý) a orexis (chuť) a tento příznak se může objevit například u některých metabolických či hormonálních poruch.