Jde o pojetí „já“, které se ztotožňuje s určitým „my“ (lat. nos = my, obdobně k egoistickému, ego = já). Důsledkem je, že lidé, kteří se svým myšlením, chováním nebo prožíváním k tomuto „my“ hlásí, vykazují v rámci dané skupiny podobné způsoby uvažování, jednání i cítění.