Syndrom vyhoření – stav postupného „vyhasnutí“ a dlouhodobého psychického i emočního vyčerpání, který se projevuje ztrátou energie a motivace, pocitem prázdnoty a poklesem pracovního výkonu, často vzniká u lidí s dlouhodobě náročným a intenzivním kontaktem s druhými (např. učitelé, psychologové, lékaři).