dětinské, infantilní až nezrale působící jednání, jde o regresi, kdy se dospělý člověk v sociálním kontaktu, způsobu myšlení, emočním prožívání, chování i ve vyjadřování vrací k projevům typickým pro dětský věk. Může se objevovat např. u senilní demence apod.