způsob zvládání negativních emocí a afektů, kdy člověk o nich opakovaně mluví a znovu se vrací k popisu i rozebírání nepříjemných zážitků, problém stále dokola probírá až obsesně, jako by ho v mysli „přežvykoval“. Tato strategie nebývá vždy účinná, ale může přinést alespoň částečný abreaktivní účinek (uvolnění emočního napětí).